4
Lut

Mowa: przedtem a teraz

   Posted by: admin   in

Rok 2010 – mowa przed rehabilitacją

Kubuś był już rok u nas w domu i nie było widać żadnych odznak aby mówił. Potrafił tylko gaworzyć. Jego mowa jest niezrozumiała, nigdy nie wiadomo co do nas mówił. Był zamknięty we własnym świecie – świecie autyzmu. Kubuś był w wieku 2 lat i 6 miesięcy.
Dowodem na to jest nagrany film, jak syn w ogóle mówił:

Przepraszam za kiepską jakość, ale niestety takim sprzętem dysponowałem w tym okresie.
Jest to okres, kiedy jeszcze nie była prowadzona żadna rehabilitacja i nie było stwierdzone, że syn ma poważne problemy.

Rok 2011 i 2012 – mowa i zabawa

W tym okresie został stwierdzony autyzm u Kubusia i została wprowadzona na szeroką skalę rehabilitacja. Powoli następowała poprawa mowy, ale mowa w dalszym ciągu jest lakoniczna. W dalszym ciągu była wymagana rehabilitacja. Przez okres tych dwóch lat powoli widać postępy pracy z dzieckiem. Jest to okres, gdzie Kubuś kończy pięć lat.
Krótki film może zobrazować już pierwsze efekty pracy:

Rok 2013 – mowa i zabawa

W tym okresie Kubuś skończył sześć lat. Nastąpiła u syna znaczna poprawa mowy, a uzyskano to dzięki prowadzonej i długotrwałej rehabilitacji. To już minęły trzy lata intensywnej pracy.
Efekty pracy przedstawia krótki film:

Najbliższy okres

Uważamy, że warto było te lata w domu poświęcić na prawidłowe funkcjonowanie dziecka, aby mógł wkroczyć samodzielnie w życie. Nadal będziemy dla syna prowadzić rehabilitację, a w szczególności na poprawę mowy i rozwój intelektualny.
Nie ma innego wyjścia!!!
Na koniec możemy stwierdzić, że praca z dzieckiem była warta tych wszystkich wyrzeczeń.
Można i polecamy śledzić dalsze losy syna, bo to pokazuje jak wyglądać będzie dalszy jego rozwój, jak to mowy, jak to rozwój intelektualny.

Czy nasze działania robiliśmy dobrze czy źle, ocenę zostawiamy dla Państwa.